سامانه جامع خرید آنلاین بیمه نامه

بيمه نيوز - سيدشمس الدين حسيني پس از پايان دوازدهمين جلسه شوراي عالي مبارزه با پولشويي در مصاحبه اختصاصي با واحد مركزي خبر افزود: پس از تصويب دستورالعمل هاي مربوط به حوزه بانك، بورس و گمرك در جلسات گذشته، امروز 14 دستورالعمل در حوزه بيمه مركزي، سازمان مالياتي و بانك تصويب شد.

وي با اشاره به اينكه از اين تعداد دستورالعمل 5 مورد در حوزه صنعت بيمه تصويب شده است گفت: اين مصوبات شامل دستورالعمل هاي شناسايي مشتريان و متقاضيان خدمات بيمه اي، نحوه شناسايي عمليات بيمه اي مشكوك و مراقبت از اشخاص مظنون در موسسات بيمه، مبارزه با پولشويي در حوزه خدمات بيمه الكترونيكي، ساختار وظايف واحد مبارزه با پولشويي درصنعت بيمه و دستورالعمل مبارزه با پولشويي در عمليات بيمه اي اتكائي خارجي و معاملات برون مرزي است.

حسيني افزود: در حوزه سازمان امور مالياتي نيز شش دستورالعمل به تصويب رسيد كه شامل دستورالعمل هاي شناسايي موديان در سازمان امور مالياتي، كشف معاملات و عمليات مشكوك و شيوه گزارش دهي در سازمان امور مالياتي كشور،  نحوه ارسال اسناد و مدارك به سازمان امور مالياتي، رعايت مقررات مبارزه با پولشويي در حوزه خدمات الكترونيك سازمان امور مالياتي، نحوه مراقبت از اشخاص مظنون و دستورالعمل نگهداري و امحاي اسناد مالياتي است.

وزير امور اقتصادي و دارايي با اشاره به تصويب سه دستورالعمل در خصوص بانك مركزي گفت: بر همين اساس دستورالعمل چگونگي شناسايي مشتريان خارجي موسسات اعتباري، نحوه اعمال دقت و نظارت ويژه هنگام ارائه خدمات پايه به اشخاص سياسي خارجي در موسسات اعتباري و دستورالعمل اجرايي مبارزه با پولشويي در صرافي ها به تصويب رسيد.

وي افزود: با توجه به اهميت شناسايي ذينفع واحد در مبارزه با پولشويي مقرر شد كارگروهي با مسئوليت دبيرخانه و با مشاركت اعضاي نمايندگان شوراي عالي مبارزه با پولشويي و دستگاه هاي مرتبط از جمله سازمان هاي ثبت املاك و ثبت شركت ها به ايجاد دستورالعمل مناسب و پايگاه اطلاعاتي مبادرت كند كه در جلسات آينده پيشنهادهاي آن ارائه مي شود.

حسيني تصريح كرد: با تصويب 14 دستورالعمل امروز و الحاق آن به دستورالعمل هاي حوزه بورس و گمرك و به ويژه بانك به ميزان قابل توجهي تاسيسات براي مبارزه با پولشويي در حوزه مالي كشور ايجاد مي شود.

وي گفت: البته در برخي حوزه هاي ديگر و حوزه هاي حسابرسي مربوط به برخي صنوف كه ريسك بيشتر دارد اين فعاليت ها تكميل خواهد شد.
منبع :بيمه نيوز
نظرات ارسالی
 
ارسال نظر

نام

ایمیل
ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود .
کد امنیتی:

خرید  آنلاین بیمه حوادث با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

خرید  آنلاین بیمه آتش سوزی منازل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد
معرفی شرکت های بیمه
 بیمه های اشخاص  بیمه های اموال  بیمه های مسئولیت مدنی  بیمه های تمام خطرمهندسی  بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور  شرایط عمومی انواع بیمه ها
باشگاه مشتریان بیمه میهن     قوانین و مقررات

چنانچه در ارتباط با پرداخت خسارت همچنین صدور الحاقیه شخص ثالث پرسشی دارید لطفاً با شماره های زیر دفتر مرکزی بیمه میهن تماس بگیرید

02187795255 , 02187795253

آمارگیر وبلاگ

Top

پشتیبانی