سامانه جامع خرید آنلاین بیمه نامهنایب رئیس کمیسیون کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران گفت: تقویت سه‌جانبه گرایی در سازمان تأمین اجتماعی از خواسته‌های اصلی تشکل‌های کارفرمایان است و انتظار داریم که متناسب با پرداخت حق بیمه و تأمین هزینه‌های این سازمان سهم بیشتری در ارکان تصمیم گیری آن داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، اصغر آهنی‌ها اظهار کرد: در مجلس دهم طرحی از سوی تعدادی از نمایندگان برای اصلاح ساختار سازمان تأمین اجتماعی و احیای شورای عالی در دستور کار قرار گرفت و مراحل مختلف بررسی و تصویب در کمیسیون اجتماعی با پیگیری مجدانه نمایندگان طی شده و در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفته بود اما به دلیل تعطیلی مجلس بر اثر کرونا و تراکم کارها نوبت به بررسی آن طرح در صحن علنی مجلس نرسید.

آهنی‌ها با اشاره به ظرفیت آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت: در صورت موافقت و تأیید تعدادی از نمایندگان مجلس یازدهم امکان پیگیری این طرح وجود دارد و امیدواریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این موضوع مهم توجه ویژه داشته باشند.

وی همچنین از تنظیم و ارسال پیشنهادی از سوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به هیأت وزیران برای تنظیم لایحه احیای شورای عالی تأمین اجتماعی خبر داد و اظهار کرد: تنظیم این لایحه در دستور کار کمیسیون اجتماعی دولت قرار دارد و با توجه به اشتراکات فراوان موجود در لایحه پیشنهادی دولت با طرحی که در مجلس قبل در حال پیگیری بودیم، نهایی شدن و تصویب و اجرای هر کدام از این دو طرح یا لایحه موجب برآورده شدن بخش قابل توجهی از انتظارات کارفرمایان در زمینه مشارکت در ارکان تصمیم گیری سازمان تأمین اجتماعی خواهد شد.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار احیای سه جانبه گرایی در سازمان تأمین اجتماعی را موجب افزایش شفافیت و سلامت این سازمان و ارتقای کیفیت خدمات به جامعه تحت پوشش دانست و گفت: با احیای سه جانبه گرایی، اعتماد مردم به سازمان تأمین اجتماعی نیز تقویت می‌شود و انتظار داریم که این خواسته دیرین مجامع کارفرمایی که مورد تأیید و حمایت قطعی تشکل‌های کارگران نیز قرار دارد و آنان نیز طی سال‌های گذشته پیگیری جدی در این زمینه دارند؛ هرچه سریع‌تر محقق شود.

طبق اعلام سازمان تأمین اجتماعی آهنی‌ها در ادامه گفت: تشکیل شورای تنقیح و تلخیص بخشنامه‌های تأمین اجتماعی یکی از کارهای اساسی است که برای تدوین بخشنامه تنقیحی در زمینه بازرسی از دفاتر قانونی چندین جلسه کارشناسی با حضور صاحبنظران و خبرگان سازمان تأمین اجتماعی و همچنین نمایندگان تشکل‌های مختلف کارفرمایی برگزار شد و در نهایت بخشنامه تنقیحی مورد تأیید تمامی طرف‌ها تنظیم شده و طی روزهای آینده از سوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ می‌شود.

وی تدوین بخشنامه تنقیحی در زمینه قراردادهای پیمانکاری را از دیگر دستورکارهای بسیار مهم شورای تنقیح بخشنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: جلسات مربوط به این بخشنامه درحال برگزاری است و امیدواریم در آینده نزدیک بخشنامه تنقیحی موضوع قراردادهای پیمان نیز ابلاغ شود.

انتهای پیامنظرات ارسالی
 
ارسال نظر

نام

ایمیل
ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود .
کد امنیتی:

خرید  آنلاین بیمه حوادث با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

خرید  آنلاین بیمه آتش سوزی منازل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد
معرفی شرکت های بیمه
 بیمه های اشخاص  بیمه های اموال  بیمه های مسئولیت مدنی  بیمه های تمام خطرمهندسی  بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور  شرایط عمومی انواع بیمه ها
باشگاه مشتریان بیمه میهن     قوانین و مقررات

چنانچه در ارتباط با پرداخت خسارت همچنین صدور الحاقیه شخص ثالث پرسشی دارید لطفاً با شماره های زیر دفتر مرکزی بیمه میهن تماس بگیرید

02187795255 , 02187795253

آمارگیر وبلاگ

Top

پشتیبانی