سامانه جامع خرید آنلاین بیمه نامه


دوازده شرکت نفتی بزرگ سهامی عام در سه ماهه نخست امسال مجموعا ۲۰.۶ میلیارد دلار ضرر در مقایسه با ۲۳.۴ میلیارد دلار سود در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ ثبت کردند.

به گزارش ایسنا، بررسی خبرگزاری آنادولوی ترکیه از وضعیت مالی شرکتهای اکسون موبیل، شورون، کونوکو فیلیپس، هالیبرتون، شلومبرگر، بیکرهیوز، شل، BP، انی، اکوئینور، توتال و روسنفت نشان داد که این غولهای نفتی مجموعا ۲۶۲ میلیارد دلار درآمد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ داشتند که در مقایسه با درآمد حدود ۳۱۵.۵ میلیارد دلار در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ حدود ۱۷ درصد کاهش نشان می دهد.

همه شرکتهای نفتی در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ از سقوط قیمتهای نفت متضرر شدند و شرکتهایی مانند شل و اکوئینور در واکنش به فضای ضعیف بازار و ابهامات نسبت به روند احیا، پرداخت سود نقدی به سهامداران را کاهش دادند.

بزرگترین ضرر به نام شرکت بیکرهیوز ثبت شد که ضرر خالص ۱۰.۲۱ میلیارد دلار را برای سه ماهه اول گزارش کرد. این شرکت یک هفته پیش متحمل شدن ۱۵ میلیارد دلار ضرر و زیان غیرنقدی در سه ماهه اول خبر داده و اعلام کرده بود که در واکنش به سقوط قیمتهای نفت و گاز و پاندمی کووید ۱۹، قصد دارد هزینه سرمایه را در سال میلادی جاری ۲۰ درصد کاهش دهد.

شرکت آمریکایی اکسون موبیل که در نتیجه سقوط قیمت نفت با کاهش سنگین ارزش داراییهای خود مواجه شده، ضرر سه ماهه را گزارش کرد که نخستین ضرر سه ماهه از زمان ادغام شرکتهای اکسون و موبیل در سال ۱۹۹۹ را ثبت کرد.

شرکت شل با اشاره به این که پاندمی ویروس کرونا جهان و صنعت نفت را برای همیشه تغییر خواهد داد، برای نخستین بار از زمان جنگ جهانی دوم، در اواخر آوریل پرداخت سود نقدی به سهامداران را به منظور حفظ نقدینگی و ارزش در شرایط به شدت مبهم اقتصادکلان کاهش داد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکت ریستاد انرژی در تحلیلی در اواخر آوریل اعلام کرد که شرکتهای اکتشاف و تولید نفت و گاز در سراسر جهان شاهد کاهش درآمدشان به میزان یک تریلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع پاندمی ویروس کرونا و افت تقاضا و قیمتهای جهانی نفت خواهند بود.

انتهای پیامنظرات ارسالی
 
ارسال نظر

نام

ایمیل
ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود .
کد امنیتی:

خرید  آنلاین بیمه حوادث با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

خرید  آنلاین بیمه آتش سوزی منازل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد
معرفی شرکت های بیمه
 بیمه های اشخاص  بیمه های اموال  بیمه های مسئولیت مدنی  بیمه های تمام خطرمهندسی  بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور  شرایط عمومی انواع بیمه ها
باشگاه مشتریان بیمه میهن     قوانین و مقررات

چنانچه در ارتباط با پرداخت خسارت همچنین صدور الحاقیه شخص ثالث پرسشی دارید لطفاً با شماره های زیر دفتر مرکزی بیمه میهن تماس بگیرید

02187795255 , 02187795253

آمارگیر وبلاگ

Top

پشتیبانی