سامانه جامع خرید آنلاین بیمه نامه


یک کارشناس بازار کار با بیان اینکه بخش‌های خدماتی بیشترین آسیب و خسارت را از کرونا متحمل شدند، پیشنهاد کرد که دولت از طریق بنادر و استفاده از پتانسیل مناطق آزاد صادرات کالا را دنبال کند تا ضمن حفظ تولید داخلی، روند صادرات متوقف نشود.

حمید حاج‌اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طی یک سال گذشته بخش‌های کشاورزی، دامپروری و گردشگری ما به شدت فعال شده و به رونق رسیده بودند ولی متاسفانه به دلیل کرونا آسیب جدی دیدند؛ حتی مشاغل خدماتی هم دچار آسیب شدند و هتل‌ها، تالارها، رستوران‌ها، حمل‌ونقل و صنعت هواپیمایی کشور بیشترین زیان را متحمل شدند.

وی ادامه داد: فشارهای اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم در سال‌های اخیر بیشتر کسب و کارها را دچار مشکل کرده و به دلیل کاهش تقاضای مردم، اصناف فروش کافی نداشتند. به همین دلیل همه ساله به شب عید امید بسته بودند و اسفند یکی از ماه‌هایی بود که مشکلات آنها را به دلیل فروش بالایی که داشتند، حل می‌کرد. ولی کرونا باعث شد بازار اصناف شب عید کساد و فعالیت آنها خاموش شود.

این کارشناس بازار کار در ادامه پیشنهاداتی برای حمایت از بخش‌های خدماتی و کشاورزی ارائه کرد و گفت: یکی از اقدامات حمایتی دولت در این شرایط باید ارائه مشاوره‌های فنی و کارشناسی باشد. در حال حاضر در حوزه تولیدات کشاورزی و میوه از وضعیت بسیار خوبی برخوردار هستیم ولی عرضه چون دید و بازدید کم شده و مردم بیرون نمی‌روند و خرید نمی‌کنند دچار مشکل شده است.

حاج‌اسماعیلی افزود: از طرفی مرزهای کشور هم به نوعی دچار مشکل شده‌اند و تحت تاثیر ویروس کرونا صادرات و حمل‌ونقل آسیب دیده است؛ لذا بهترین راه این است که دولت به این بخش‌ها برای آنکه چطور مازاد تولیداتشان را صادر کنند، مشاوره بدهد.

وی تصریح کرد: دولت می‌تواند تولید مازاد خدماتی که هم‌اکنون در داخل کشور با محدودیت مواجه شده، با ارائه مشاوره‌های فنی صادر کند. مثلا آبزیان و محصولات کشاورزی را خریداری و از طریق ارتباط با تجار کشورهای همسایه صادر کند تا از این طریق هم به حفظ تولید داخلی کمک کند و هم جلوی توقف صادرات را بگیرد.

وی در پایان پیشنهاد کرد: دولت از بنادر و ظرفیت و پتانسیل مناطق آزاد که کمتر درگیر کرونا هستند برای صادرات محصولات استفاده کنند و حمایت از تولیدکنندگان در این شرایط را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیامنظرات ارسالی
 
ارسال نظر

نام

ایمیل
ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود .
کد امنیتی:

خرید  آنلاین بیمه حوادث با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

خرید  آنلاین بیمه آتش سوزی منازل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد
معرفی شرکت های بیمه
 بیمه های اشخاص  بیمه های اموال  بیمه های مسئولیت مدنی  بیمه های تمام خطرمهندسی  بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور  شرایط عمومی انواع بیمه ها
باشگاه مشتریان بیمه میهن     قوانین و مقررات

چنانچه در ارتباط با پرداخت خسارت همچنین صدور الحاقیه شخص ثالث پرسشی دارید لطفاً با شماره های زیر دفتر مرکزی بیمه میهن تماس بگیرید

02187795255 , 02187795253

آمارگیر وبلاگ

Top

پشتیبانی