سامانه جامع خرید آنلاین بیمه نامهبه گزارش
خبرنگار مهر
، گزارش مرکز آمار از تورم منتهی به مرداد ماه نشان می‌دهد، نرخ گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها، نسبت به تیر ماه کاهش ۰.۵ درصدی داشته در حالی که نسبت به مرداد ماه سال قبل رشد ۴۱.۶ درصدی یافته است.

در این گروه، رشد نرخ کالاها نسبت به تیر ماه برای نان و غلات ۰.۳ درصد، گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آنها ۴ درصد، گوشت قرمز و گوشت ماکیان ۴.۴ درصد، ماهی‌ها و صدف داران ۱.۵ درصدی، شیر، پنیر و تخم مرغ ۳.۷ درصد، روغن‌ها و چربی‌ها ۰.۸ درصد، چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و آب میوه ۱۰.۲ درصد و محصولات خوراکی طبقه بندی نشده در جای دیگر ۱.۱ بود.

در این گروه نرخ، خوراکی‌ها ۰.۵ درصد، شکر، مربا، عسل، شکلات و شیرینی ۰.۳ درصد، میوه و خشکبار ۶ درصد و سبزیجات ۱۱.۹ درصد با کاهش مواجه شده است.

البته نرخ کالاهای این گروه نسبت به مرداد ماه سال گذشته (تورم نقطه به نقطه) با رشد چشم گیری مواجه بوده است؛ به گونه‌ای که به ترتیب برای خوراکی‌ها ۵۶.۸ درصد، نان و غلات ۳۸.۹ درصد، گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آنها ۷۸.۱ درصد، گوشت قرمز و گوشت ماکیان ۷۶.۹ درصد، ماهی‌ها و صدف داران ۸۷.۲ درصد، شیر، پنیر و تخم مرغ ۴۵.۹ درصد، روغن‌ها و چربی‌ها ۴۳.۸ درصد، میوه و خشکبار ۴۱.۴ درصد، سبزیجات ۶۳.۶ درصد، شکر، مربا، عسل، شکلات و شیرینی ۶۳.۳ درصد، چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و آب میوه ۷۱.۲ درصد و محصولات خوراکی طبقه بندی نشده در جای دیگر ۱۰۹.۱ درصد رشد را شاهد بودیم.


از سوی دیگر، نرخ دخانیات نیز نسبت به تیر ماه ۰.۳ درصد کاهش و نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته، ۳۲.۶ درصد رشد داشته است. همچنین بخش پوشاک و کفش نیز با رشد ۲ درصدی نسبت به تیر ماه سال جاری و رشد ۵۵.۲ درصدی نسبت به مرداد ماه سال گذشته مواجه بوده است.

گروه مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها به طور کلی رشد ۱.۸ درصدی نسبت به ماه قبل و رشد ۲۴ درصدی نسبت به مرداد ماه سال گذشته داشته است؛ در این گروه، بخش مسکن ۱.۴ درصد نسبت به تیر ماه و ۲۳ درصد نسبت به مرداد ماه سال گذشته با رشد قیمت مواجه شده است.

قیمت مبلمان و لوازم خانگی نیز نسبت به تیر ماه سال جاری و مرداد ماه سال گذشته به ترتیب با رشد ۲.۳ درصدی و ۷۱.۳ درصدی رو به رو بوده است. در عین حال، بخش مربوط به بهداشت و درمان و حمل و نقل نیز به ترتیب یک درصد رشد و ۰.۷ درصد کاهش نسبت به تیر ماه و ۲۷.۹ و ۴۶ درصد نسبت به مرداد ماه سال گذشته رشد داشته است.

همچنین گروه تفریح و فرهنگ و ارتباطات به ترتیب ۱.۴ درصد رشد و ۰.۳ درصد کاهش نسبت به تیر ماه و ۶۵.۹ درصد و ۲۷.۳ درصد رشد نسبت به مرداد ماه سال گذشته مواجه بوده است.

قیمت هتل و رستوران نیز نسبت به تیر ماه رشد ۱.۷ درصدی و نسبت به مرداد ماه سال گذشته ۴۹.۱ درصدی داشته است. همچنین نرخ آموزش نسبت به تیر ماه ۰.۶ درصد و نسبت به مرداد ماه سال گذشته ۲۳.۳ درصد با رشد مواجه شده است.

کد خبر
4700295سمیه رسولی

نظرات ارسالی
 
ارسال نظر

نام

ایمیل
ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود .
کد امنیتی:

خرید  آنلاین بیمه حوادث با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

خرید  آنلاین بیمه آتش سوزی منازل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد
معرفی شرکت های بیمه
 بیمه های اشخاص  بیمه های اموال  بیمه های مسئولیت مدنی  بیمه های تمام خطرمهندسی  بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور  شرایط عمومی انواع بیمه ها
باشگاه مشتریان بیمه میهن     قوانین و مقررات

چنانچه در ارتباط با پرداخت خسارت همچنین صدور الحاقیه شخص ثالث پرسشی دارید لطفاً با شماره های زیر دفتر مرکزی بیمه میهن تماس بگیرید

02187795255 , 02187795253

آمارگیر وبلاگ

Top

پشتیبانی