سامانه جامع خرید آنلاین بیمه نامه


‌دبیر کارگروه ملی زلزله وزارت راه و شهرسازی گفت: از ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده در کشور بالغ بر ۹ میلیون واحد مسکونی بدون اسکلت ساخته شده است.

‌به گزارش ایسنا، علی بیت‌اللهی در جلسه کارگروه مدیریت بحران در استانداری اردبیل اظهار کرد: ممنوعیت ساخت و ساز در پهنه گسل‌ها سال‌هاست در کشور مورد تاکید مسئولان است و
براساس
دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت راه و شهرسازی ساخت هرگونه تأسیسات شهری، برج‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و مراکز ستادی و فرماندهی بر روی این پهنه‌ها با جدیت پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شورای هماهنگی مدیریت بحران در استان‌ها باید با تعیین حریم و بستر پهنه‌های گسل نسبت به ساخت و ساز در این محدوده‌ها اخطارها و هشدارها را جدی بگیرند، خاطرنشان کرد: هرگونه ساخت و ساز در حریم گسل‌های معین شده در کشور قطعاً در درازمدت ما را با
مخاطرت
عظیمی مواجه خواهد کرد که سیل اخیر در کشور این واقعیت را به وضوح نشان داد.

دبیر کارگروه ملی زلزله وزارت راه و شهرسازی زلزله سرعین و اردبیل را در سال ۷۵ تجربه تلخی در ساخت و سازهای بدون پشتوانه منطقی به ویژه در روستاها دانست و بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی ساخت و سازها را در محدوده گسل‌ها ممنوع کرده و در مرحله اول اجرای آن از کلانشهرها و سپس در مراکز استان‌های دیگر عملیاتی می‌شود.

بیت‌اللهی ادامه داد: ما در شهر اردبیل و سرعین با تعیین حریم گسل‌ها پهنه‌های مخاطره‌آمیز را شناسایی می‌کنیم و در مراحل بعدی این کار به تمام شهرستان‌های استان تعمیم داده می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار انتشار فراخوان طرح‌های اسکان اضطراری به منظور استفاده کمتر از کانکس و چادر در زمان وقوع بحران و حوادث غیرمترقبه شد و افزود: در حال حاضر استفاده از کانکس در زمان وقوع حوادثی از قبیل زلزله و سیل به منظور اسکان اضطراری حادثه‌دیدگان توجیه ندارد و امیدواریم وزارت راه و شهرسازی و شورای فنی استان‌ها نسبت به جایگزین‌سازی این کانکس‌ها با طرح‌های جدید و مدرن اقدام کند.

دبیر کارگروه ملی زلزله وزارت راه و شهرسازی همچنین تصریح کرد: بعد از ماه مبارک رمضان ما شاهد برگزاری همایش درس‌هایی از سیل‌های اخیر در کشور در اردبیل خواهیم بود.

انتهای پیامنظرات ارسالی
 
ارسال نظر

نام

ایمیل
ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود .
کد امنیتی:

خرید  آنلاین بیمه حوادث با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

خرید  آنلاین بیمه آتش سوزی منازل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد
معرفی شرکت های بیمه
 بیمه های اشخاص  بیمه های اموال  بیمه های مسئولیت مدنی  بیمه های تمام خطرمهندسی  بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور  شرایط عمومی انواع بیمه ها
باشگاه مشتریان بیمه میهن     قوانین و مقررات

چنانچه در ارتباط با پرداخت خسارت همچنین صدور الحاقیه شخص ثالث پرسشی دارید لطفاً با شماره های زیر دفتر مرکزی بیمه میهن تماس بگیرید

02187795255 , 02187795253

آمارگیر وبلاگ

Top

پشتیبانی