سامانه جامع خرید آنلاین بیمه نامه


صادرات تخم مرغ پس از ممنوعیت حدود سه ماهه آزاد شد که به گفته مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار ممنوعیت آن هم در سال گذشته ضرورتی نداشت.

سال گذشته در پی افزایش قیمت تخم مرغ صادرات این محصول پروتئینی در دی ماه ممنوع اعلام و روز گذشته مجدداً صادرات آن آزاد شد.

رضا ترکاشوند - مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار - در این رابطه به ایسنا گفت: از نیمه دی ماه با نامه وزیر صنعت معدن تجارت ممنوعیت صادرات تخم مرغ در شرایطی که ضرورتی هم نداشت، ابلاغ شد چرا که قیمت تخم مرغ در آن مقطع زمانی رو به کاهش بود و ممنوعیت صادرات آن تبعات منفی همچون کاهش تولید، حذف مرغ‌های مولد، کاهش انگیزه تولیدکنندگان و غیره را در بر داشت که با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تنظیم بازار، موفق شدیم مجدداً صادرات این محصول پروتئینی را آزاد کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر حدود یک سال است که تقریباً صادرات تخم مرغ نداشتیم و اگر در مقاطعی صادرات این محصول آزاد بوده، محصول چندانی صادر نشده است نمی‌توان پیش‌بینی کرد که دقیقاً چه کشورهای می‌توانند بازارهای هدف صادراتی تخم مرغ ایرانی باشند اما عراق و افغانستان همچنان بازارهای اصلی ما محسوب می‌شوند و کشورهای دیگر همچون قطر و عمان می‌توانند در این زمینه مورد ارزیابی قرار گیرند که در صورت مناسب بودن شرایط قطعاً تاجران به این سمت و سو هم حرکت می‌کنند.

او در پاسخ به اینکه با توجه به وقوع سیل چه خساراتی به واحدهای پرورشی مرغ تخم‌گذار وارد شده است و آیا صادرات در صورت کاهش تولید منطقی به نظر می‌رسد، گفت: سیل هیچ خسارتی به تولید تخم مرغ و واحدهای پرورشی این محصول پروتئینی نزده است و در زمینه صادرات باید مدیریت شده و هوشمند عمل کنیم تا ضمن در نظر داشتن و توجه به بازار داخلی به عنوان اولویت اصلی بتوانیم صادراتی پایدار و مناسب داشته باشیم.

ترکاشوند گفت: صادرات تخم مرغ به شرطی می‌تواند تضمین کننده بازار داخلی باشد که مدیریت صادرات و بازار داخلی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و اگر قول تنظیم بازار داخلی برای آزاد شدن صادرات تخم مرغ را دادیم به همین شرط بوده و باید مدیریت را به بخش خصوصی واگذار کنند.

انتهای پیامنظرات ارسالی
 
ارسال نظر

نام

ایمیل
ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود .
کد امنیتی:

خرید  آنلاین بیمه حوادث با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

خرید  آنلاین بیمه آتش سوزی منازل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد
معرفی شرکت های بیمه
 بیمه های اشخاص  بیمه های اموال  بیمه های مسئولیت مدنی  بیمه های تمام خطرمهندسی  بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور  شرایط عمومی انواع بیمه ها
باشگاه مشتریان بیمه میهن     قوانین و مقررات

چنانچه در ارتباط با پرداخت خسارت همچنین صدور الحاقیه شخص ثالث پرسشی دارید لطفاً با شماره های زیر دفتر مرکزی بیمه میهن تماس بگیرید

02187795255 , 02187795253

آمارگیر وبلاگ

Top

پشتیبانی