سامانه جامع خرید آنلاین بیمه نامه


مدیر عامل سابق شرکت بورس گفت: هر چند گاهی به ناچار ملاحظات مدیریتی وجود داشت ولی تمام سعی خود را کردم تا هر کاری در بازار سرمایه بر مدار علم پیش رود.

به گزارش ایسنا، حسن قالیباف اصل که ۱۰ سال سکاندار شرکت بورس تهران بود، در مراسم تودیع خود از این سمت ضمن اشاره به شرایط فعالیت در زمان آغاز مدیریتش، گفت: آن روزها در بورس اوراق بهادار تهران وقتی ارزش به سه میلیارد می‌رسید خیلی خوب بود ولی دسترسی آنلاین در این مدت شکل گرفت. هم‌زمان با آمدن من سامانه معاملات جدید استقرار پیدا کرد و IT به معاملات بازار سرمایه خیلی کمک کرد. آن زمان سه میلیارد تومان معامله می‌شد و گاهی سیستم معاملات هنگ می‌کرد ولی در حال حاضر ارزش معاملات چندین برابر شده و البته گاهی سیستم معاملات با مشکل روبرو می‌شود و معامله‌گران اعتراضاتی دارند ولی در هر حال وضعیت نسبت به گذشته به مراتب بهتر شده است.

قالیباف اصل افزود: در حوزه ابزار جدید هم در بازار کارهای زیادی انجام شده ما الان در بازار سرمایه هم اوراق آتی تک سهم و اوراق آتی روی شاخص داریم. اختیار معامله عملیاتی شده و ابزارهای مختلفی داریم این ها مقداری بحث های فنی دارد و اگر وضعیت اجازه دهد موضوع فنی‌اش عملیاتی شود این ابزارها هم می‌توانند به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: خاطرم است وقتی موافقت کمیته فقهی را در مورد ابزارِ آپشن در بازار سرمایه گرفتیم، برای عده‌ای خیلی جالب بود که ما چطور توانسته‌ایم این اجازه را از کمیته فقهی بگیریم. در این ۱۰ سال عمده شرایط تحریم بود و با شرکت‌های خارجی نمی‌توانستیم وارد گفت‌وگو شویم.

وی تاکید کرد: بورس اوراق بهادار سرمایه اش در بدو تاسیس ۱۵ میلیارد تومان بود الان ۱۵۰ میلیارد تومان است. آن زمان ارزش بازارش ۹۰ میلیارد تومان بود و الان ۱۰۰۰ میلیارد تومان است، علاوه بر این ساختمان سعادت آباد هم داریم. امیدوارم در زمان آقای صحرائی استقرار در ساختمان جدید انجام شود.

قالیباف افزود: خاطرم است که بنا به مصوبه اصل ۴۴ یک شرکت را در بازار عرضه کردیم و یکی از افرادی که برنده نشده بود علیه مدیرعامل شکایت کرد و در دادگاه مفاسد اقتصادی این موضوع  مطرح شد و اصلا فکر نمی‌کردم که چنین اتفاقی بیفتد. خدا را شکر آن موضوع در همان بازپرسی جمع و حکم برائت داده شد.

مدیر عامل سابق شرکت بورس گفت: در آن زمان واگذاری‌ها با مشکلاتی همراه بود. توانستیم بانک‌ها و صنایع جدید را به بازار سرمایه بیاوریم. این یک دهه که در بورس اوراق بهادار بودم از جمله دوران خوب کاری من بود.

گفتنی است، حسن قالیباف اصل بعد از خداحافظی از شرکت بورس به عنوان رییس دانشگاه الزاهرا برگزیده شد.

انتهای پیام


نظرات ارسالی
 
ارسال نظر

نام

ایمیل
ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود .
کد امنیتی:

خرید  آنلاین بیمه حوادث با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

خرید  آنلاین بیمه آتش سوزی منازل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد
معرفی شرکت های بیمه
 بیمه های اشخاص  بیمه های اموال  بیمه های مسئولیت مدنی  بیمه های تمام خطرمهندسی  بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور  شرایط عمومی انواع بیمه ها
باشگاه مشتریان بیمه میهن     قوانین و مقررات

چنانچه در ارتباط با پرداخت خسارت همچنین صدور الحاقیه شخص ثالث پرسشی دارید لطفاً با شماره های زیر دفتر مرکزی بیمه میهن تماس بگیرید

02187795255 , 02187795253

آمارگیر وبلاگ

Top

پشتیبانی