سامانه جامع خرید آنلاین بیمه نامهیک گزارش تازه دریافته است سرمایه‌گذاری چین در اروپا ۹ برابر بیشتر از سرمایه‌گذاری این کشور در کانادا، مکزیک و آمریکا بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، موسسه مک کینزی اعلام کرده سرمایه‌گذاری مستقیم چین در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ به طرز دراماتیکی به اروپا روانه شده است و سرمایه‌گذاری این کشور در آمریکای شمالی به نسبت مدت مشابه سال قبل با ۹۲ درصد کاهش از ۲۴ میلیارد دلار به ۲ میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که سرمایه‌گذاری چین در اروپا با ۶۰۰ درصد افزایش از ۳ میلیارد دلار به ۱۸ میلیارد دلار رسیده است.

تغییر سیاست‌ها هم در پکن و هم در واشنگتن در این تغییر ملموس دخیل بوده‌اند. آمریکایی‌ها به دنبال محافظت از صنایع خود با محدود کردن مالکیت اتباع چینی بر آنها هستند و چین هم سرمایه‌گذاری‌های خود را بیشتر معطوف به پروژه جاده ابریشم جدید خود کرده است.

چین نه تنها دیگر در آمریکا سرمایه‌گذاری نمی‌کند بلکه سرمایه‌گذاری‌های قبلی خود را هم خارج می‌کند؛ تنها در نیمه نخست سال ۲۰۱۸، شرکت‌های چینی ۹.۶ ملیارد دلار از سرمایه‌های خود در آمریکای شمالی را بیرون کشیده‌اند. همچنین این شرکتها ۱ میلیارد دلار از دارایی‌های خود در این کشورها را فروخته‌اند و به گفته مک کینزی، ۷ میلیارد دلار دیگر از این اموال در صف واگذاری قرار دارند.

دولت دونالد ترامپ اخیرا مالکیت چینی‌ها بر صنایع حساس این کشور را ممنوع اعلام کرد و شرکت "زد تی ای" چین را تحریم کرد. جنگ تجاری نیز از دیگر دلایل این اتفاق عنوان شده است و چین از سرمایه‌گذاری به عنوان ابزاری علیه آمریکا بهره می گیرد.

انتهای پیام 


نظرات ارسالی
 
ارسال نظر

نام

ایمیل
ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود .
کد امنیتی:

خرید  آنلاین بیمه حوادث با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

خرید  آنلاین بیمه آتش سوزی منازل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد
معرفی شرکت های بیمه
 بیمه های اشخاص  بیمه های اموال  بیمه های مسئولیت مدنی  بیمه های تمام خطرمهندسی  بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور  شرایط عمومی انواع بیمه ها
باشگاه مشتریان بیمه میهن     قوانین و مقررات

چنانچه در ارتباط با پرداخت خسارت همچنین صدور الحاقیه شخص ثالث پرسشی دارید لطفاً با شماره های زیر دفتر مرکزی بیمه میهن تماس بگیرید

02187795255 , 02187795253

آمارگیر وبلاگ

Top

پشتیبانی