سامانه جامع خرید آنلاین بیمه نامه


سرعت بخشیدن به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در راستای استفاده از ظرفیت رفع تحریم‌ها، تداوم مشوق‌های صادراتی و نیز در نظر گرفتن چارچوب‌های جدید برای انعقاد قراردادهای بین‌المللی از جمله مسائلی است که به تازگی توسط مجلس شورای اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برآن‌ها تاکید شده است.

به گزارش ایسنا، پس از نهایی شدن برجام پیش‌بینی‌ها بر این بود که جذب سرمایه‌گذاری خارجی به عنوان یکی از اهداف اولیه در راستای رونق تولید و تجارت مدنظر قرار گیرد تا بتوان بدین طریق شاهد تغییر و تحول در بخشی صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از بازوان تحرک اقتصاد در کشور بود. مساله‌ای که شاید آن‌گونه که باید و شاید مدنظر قرار نگرفت و با گذشت زمان حدود دو سال از برجام شاهد آن هستیم که مجددا مسوولان بر جذب سرمایه‌گذاری خارجی با سرعت بیشتری تاکید کرده تا بتوان از ظرفیت‌ رفع تحریم‌ به نحو مطلوب استفاده کرد و در راستای رونق تولید گام برداشت.
تاکید بر تسریع در جذب سرمایه‌گذاری خارجی
در نشستی که اخیرا مابین نمایندگان و رییس مجلس رییس مجلس شورای اسلامی با مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد علی لاریجانی بر جذب سرمایه گذار خارجی با سرعت بیشتری تاکید شد تا بتوان با بهره‌گیری از ظرفیت رفع تحریم‌ها در راستای منافع کشور به منظور جذب سرمایه گذار خارجی اقدامات لازم را انجام داد و از تکنولوژی‌های بهتر در تولید کشور استفاده کرد.
الزام تداوم مشوق‌های صادراتی و پیگیری استراتژی صادراتی
در این زمینه رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر این که باید در بخش صادرات به صورت جدی‌تری گام برداشت خواستار پیگیری استراتژی صادراتی به صورت جدی شد و به دو نکته در بخش صادرات به منظور در نظر گرفتن شرکت‌های بزرگ صادراتی و نیز ایجاد رقابت در بخش‌های مختلف آن اشاره کرد. وی همچنین خواستار تداوم مشوق‌های صادراتی شد و از اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی در راستای در نظر گرفتن تسهیلات لازم خبر داد.
به گفته وی، دولت عنوان می‌کند که برای پرداخت بودجه جاری مجبور است از بخش‌های دیگری برداشت کند، بنابراین لازم است در قانون پیش بینی شود دو درصد از صادرات را در صندوقی برای پشتیبانی از صادرکنندگان در نظر گیرند. بنابراین لاریجانی خواستار شد تا این موضوع به صورت دائمی انجام شود تا بخش‌های مختلف صادراتی دغدغه عدم حضور طی سال‌های آتی را نداشته باشد.  
تدوین چارچوب‌های جدید در انعقاد قراردادها
علاوه بر این محمد شریعتمداری خوستار در نظر گرفتن چارچوب جدیدی برای قراردادهای بین‌المللی شد تا براساس آن مشکلات موجود در انعقاد قراردادها کمتر شده و بتوان در راستای جذب سرمایه‌های خارجی به صورت عملیاتی‌تری گام برداشت.
انتهای پیام


نظرات ارسالی
 
ارسال نظر

نام

ایمیل
ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود .
کد امنیتی:

خرید  آنلاین بیمه حوادث با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

خرید  آنلاین بیمه آتش سوزی منازل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر بیمه همراه با هدایا و دریافت یک روزه بیمه نامه درب منزل.

کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد
معرفی شرکت های بیمه
 بیمه های اشخاص  بیمه های اموال  بیمه های مسئولیت مدنی  بیمه های تمام خطرمهندسی  بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور  شرایط عمومی انواع بیمه ها
باشگاه مشتریان بیمه میهن     قوانین و مقررات

چنانچه در ارتباط با پرداخت خسارت همچنین صدور الحاقیه شخص ثالث پرسشی دارید لطفاً با شماره های زیر دفتر مرکزی بیمه میهن تماس بگیرید

02187795255 , 02187795253

Top

پشتیبانی