سامانه جامع خرید آنلاین بیمه نامه

مدیر کل دفتر جبران خدمات معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در مورد نتایج اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد گفت: اجرای این قانون موجب خروج نیروهای مجرب از نظام اداری کشور شد.
  محمد رضا مسلمی  در گفت و گو با ایرنا افزود:بر اساس این تجربه دولت در لایحه بودجه سال 1391 دو شرط جدید برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد وضع کرده که در صورت تصویب آن در مجلس شورای اسلامی ، اثرات منفی این قانون به حداقل خواهد رسید .
وی افزود: شرط اولی که در لایحه برای استفاده از بازنشستگی پیش از موعد دیده شده ، حذف سنوات ارفاقی است ، به این ترتیب دولت کارکنان با تجربه خود را تشویق به خروج از دستگاههای دولتی نمی کند .
مسلمی در ادامه با اشاره به شرط دوم استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد ، اظهار داشت : شرط دوم مربوط به دستگاهها است ، دستگاهها در صورت موافقت با تقاضای بازنشستگی پیش از موعد کارکنان خود ، با حذف پست سازمانی وی نیز موافقت می کنند و در این صورت اجازه جذب نیروی جدید بعنوان جایگزین نیروی بازنشسته شده را نخواهند داشت .
وی افزود: این شرط نیز منطقی است ، چرا که اگر دستگاه نیاز به کارمند دارد ، نباید با تقاضای بازنشستگی زود هنگام کارمند با تجربه خود موافقت کند .
مسلمی گفت: یکی از اهداف تدوین قانون بازنشستگی پیش از موعد ، کمک به اشتغال جوانان بود ولی در اجرا شاهد هستیم افرادی که با پنج سال سنوات ارفاقی از دستگاههای دولتی بازنشسته می شدند ، بلافاصله به شکل های مختلف مشغول به کار می شوند و جای جوانان جویای کار را می گیرند .
مدیر کل دفتر جبران خدمات یاد آور شد که دولت هنگام تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد در مجلس شورای اسلامی با این طرح مخالفت کرد ، ولی با توجه به تصویب مجلس، این قانون بمدت پنج سال ( 90 - 94 ) تمدید شد .
گفتنی است براساس قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 1386، به دولت اجازه داده می‌شود کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه ها و موسسه های دولتی را که حداقل 25 سال سابقه خدمت داشته باشند با حداکثر 5 سال سنوات ارفاقی بدون شرط سنی در صورت تقاضای کارکنان و موافقت دستگاه متبوع خود بازنشسته شوند.
براساس این قانون ،پاداش پایان خدمت این کارکنان براساس 30 سال قابل پرداخت است .
همچنین،حداقل سنوات قابل قبول برای استفاده بانوان شاغل از این حکم بیست سال بوده و حداکثر سنوات ارفاقی آنان پنج سال خواهدبود .
بر اساس رأی مجلس، قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 5/6/1386 از تاریخ اتمام مهلت اجرای آن به مدت پنج سال ( از سال 1390تا 1394)تمدید ‌شد.
در لایحه بودجه سال 1391 نیز پیشنهاد شده است : بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با موافقت بالاترین مقام اجرایی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد 52 و 53 قانون محاسبات عمومی و بدون سنوات ارفاقی و مشروط به حذف پست سازمانی مجاز است.
اجرای این حکم از محل منابع دستگاه‌ها و واگذاری سهام و سهم‌الشرکه دولتی و سایر اموال دولتی و یا منابع حاصل از واگذاری آن قابل پرداخت است.
منبع :بیما
کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد
معرفی شرکت های بیمه
 بیمه های اشخاص  بیمه های اموال  بیمه های مسئولیت مدنی  بیمه های تمام خطرمهندسی  بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور  شرایط عمومی انواع بیمه ها
باشگاه مشتریان بیمه میهن     قوانین و مقررات

چنانچه در ارتباط با پرداخت خسارت همچنین صدور الحاقیه شخص ثالث پرسشی دارید لطفاً با شماره های زیر دفتر مرکزی بیمه میهن تماس بگیرید

02187795255 , 02187795253

آمارگیر وبلاگ

Top

پشتیبانی