بیمه میهن نمایندگی 2057باشگاه مشتریان بیمه میهن

ارسال آگهی رایگان

ارسال آگهی  تبلیغاتی در باشگاه مشتریان  رایگان  می باشد . فقط کافی است عضو شوید و خود و کالا یا خدمات خود را معرفی نمایید

ثبت نام ورود

دندانپزشکی ایمپلنت ها و فناوری معجزه آسایشان در دندانپزشکی
1390/12/08
انواع بی دندانی وطرح درمان های آن

وقتی یک دندان از دست رفته باشد :دراین حالت راه حل مرسوم ،تراش دندان های مجاور ناحیه بی دندانی تک دندان از دست رفته است (بریج). این روش باعث پوسیدگی دندان های مجاور بدلیل تراش می گردد . همچنین تحلیل تدریجی استخوان را دربر دارد.

پیشنهاد : برای برگردندان زیبایی ودندان از دست رفته می توانید از ایمپلنت استفاده کنید که دراین روش بدون آسیب رساندن به دندان های مجاور می توان یک دندان را جایگزین نمود .

وقتی چند دندان از دست رفته باشد ؟
راه حل مرسوم استفاده از مقاومت دندان های مجاور ناحیه بی دندانی برای ساخت پروتز متحرک می باشد .این پروتز دارای معایبی همچون سنگینی ،فشار گیره ها به دندان ها لق شدن دندان های مجاور ومستعد شدن دندان ها برای پوسیدگی می باشد .

پیشنهاد : بجای دندان های از دست رفته ،از ایمپلنت استفاده کنید . می توانید یکی از دوطرح درمان پروتز ثابت یا متحرک را با توصیه دندانپزشک خود انتخاب کنید .

وقتی همه دندان ها از بین رفته باشد . راه حل مرسوم استفاده از پروتز های کامل متحرک می باشد که مشکلاتی از قبیل :لقی ،احساس نکردن طعم غذا ،سختی تکلم و...را دارد .

پیشنهاد : با ایمپلنت ها ی دندانی می توان پس از کاشت وثابت شدن پروتز دردهان ،لذت طبیعی زندگی ،راحتی وزیبایی را باز گرداند .


نكاتي مفيد براي بالا بردن ميزان موفقيت درمان

1- پس از كاشتن ايمپلنت به مدت 1روز از مسواك زدن در اطراف ناحيه عمكل خودداري فرمائيد .
2- شستن دهان تا 8ساعت بعد از جراحي توصيه نمي شود .
3- بهتر است روز بعد از جراحي ،از دهان شويه استفاده شود .
4- بهترين محلول براي شستن دهان كلرهگزيدين روزي 3مرتبه مي باشد.

دکتر علیرضا فیروزه [ جراح - دندانپزشک ]

آیا می دانید کاشت دندان یا Implant بهترین انتخاب برای جایگزینی دندانهای از دست رفته است ؟
شاید برای بسیاری از ما حتی تصور عارضه ای به نام بی دندانی سخت باشد ولی متأسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود راازدست بدهیم .

تا چند دهه پیش اگر چنین اتفاقی می افتاد هیچ راهی بجز استفاده از دندان مصنوعی با آن هیبت خاصشان نبود ولی هم اکنون خوشبختانه ایمپلنت ها می توانند مفهوم بی دندانی را بی معنی کنند .

دانش ایمپلنتولوژی نتیجه ی پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا است .خوشبختانه قرار دادن ایمپلنت ها درفک ، ساده است وناراحتی خاصی دربرندارد وتاپایان عمر می تواند نقش دندان واقعی را ایفا نماید.

ایمپلنت چیست ؟
ایمپلنت یک نوع پایه فلزی خاص از جنس تیتانیوم است که باسلولهای بدن کاملاً سازگار می باشد وبه عنوان جایگزین ثابت ودائمی به جای دندان از دست رفته ،توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک قرار گرفته وقسمت ناج وروکش دندان ساخته شده ،برروی آن قرار می گیرد.

افرادی که یک یا تعدادی از دندان ها ی خود ر ا از دست داده اند ویا بی دندانی کامل دارند ،با استفاده از ایمپلنت می توانند زیبایی لبخند وتوانایی جویدن طبیعی خود را بازیابند.
سن کاشت درخانم ها بعد از 15سالگی ودرآقایان بعد از 18سالگی می باشد.

مزایای ایمپلنت :
برخلاف دندان مصنوعی هیچ گونه حرکتی نداشته ودچار پوسیدگی نمی شود . پایه ای ایمپلنت همانند ریشه ی دندان طبیعی داخل استخوان قرار می گیرد وبنابراین تحلیل استخوان در طولانی مدت دیده نمی شود . استخو ان فک کاملاً محفوظ از تحلیل خواهد بود وفرم صورت دچار دگرگونی وتغییر نخواهد شد .

در صورت رعایت کامل بهداشت، این دندان ها دائمی خواهند بود . مقاومت بالا ،زیبایی فوق العاده ،بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی از اصلی ترین مزایای ایمپلنت می باشد .با توجه به ميزان موقفيت بيش از95% دندان هاي كاشته شده در 20سال گذشته وبيش از 50سال پيشينه وسوابق تحقيقات كلينيكي ،ايمپلنت هاي دنداني بهرين گزينه براي رفع مشكل بي دنداني مي باشد .
داشتن دندان های سالم قسمت مهمی از شخصیت وزندگی شما را تشکیل می دهد ، وقتی شما دندانی را از دست می دهید ،به همان اندازه از راحتی زندگی فاصله می گیرید .

ایمپلنت دندانی ضمن سادگی وراحتی روش کار ،لبخندی زیبا وراحتی جویدن را به شما هدیه می دهد. ایمپلنتimplant دندانی از هزاران سال پیش بشر در فکر جایگزینی دندانهای از دست رفته بوده است .روشهای گوناگون با مواد مختلف ا متحان گردید بالاخره دکتر Branemark سوئدی موفق گردید ایمپلنتی(implant) از جنس تیتانیوم را بعنوا ن پایه جایگزین کننده ریشه بصورت علمی عرضه کند .از آن به بعد تمام پیشرفتهای علم معطوف به فرم ایمپلنت وسطح ایمپلنت گردید .تا بیشترین موفقییت دراز مدت را دا شته با شد . تا چند سال پیش ایمپلنت یک عمل لوکس برای افراد خاص به حساب می آمد و تعداد کمی از دندانپزشکان این عمل راانجام می دادند ولی امروزه بگسترش علم ایمپلنت و ساده تر شدن روند کاشت دندان و برگزاری گسترده تر کلاسهای آموزش ایمپلنت .این معجزه دندانپزشکی در دسترس همگان قرار دارد .امری که تا چند دهه گذشته متصور نبود . سالیان قبل دندانپزشکان می بایست توضیحات مفصل در باره ایمپلنت و لزوم آن جهت جا یگزینی دندانهای از دست رفته برای مراجعین بدهد و آنها را جهت ایمپلنت کردن توجیه کنند ولی امروزه در صد زیادی از عمل های ایمپلنت به در خواست خود مراجعین صورت می گیرد. چند سئوال متداول درباره ایمپلنت های دندانی : 1- ایمپلنت ( implant ) دندانی چیست؟ ایمپلنت دندانی قطعه ای از فلز تیتانیوم است که اغلب به شکل ریشه دندان می باشد و داخل استخوان فک قرار داده میشود .ایمپلنت دندانی بعنوان پایه ای جهت قرار دادن پروتز روی آن استفاده می شود و باز سازی تاج دندانهای از دست رفته با استفاده از این پایه ایمپلنت مقدور می گردد. 2- چه کسانی کاندید ایمپلنت هستند ؟ افرادی که به هر علتی دندان ازدست داده باشند کاندید ایمپلنت هستند ایمپلنت جهت جایگزینی دندان تا مجاور بعنوان پایه پروتز نیست .ایمپلنت داخل استخوان قرار می گیرد و روکش روی همان ایمپلنت بدون اتکاءبه دندانهای مجاور قرار داده می شود . در مورد بیمارانی که دندانهای زیاد یا همه دندانها را از دست داده باشند . با قرار دادن چند ایمپلنت در فک آنها و استفاده از آنها بعنوان پایه می توان پروتز متکی بر ایمپلنت جهت جایگزینی دندانهای از دست رفته قرار داد .در مورد بیماران کاملأ بی دندان می توان با قرار دادن حداقل دو ایمپلنت در هر فک پروتزی متحرک ولی محکم و بدون لغزش و لقی در اختیار بیمار قرار داد. حتی در مورد بیماران بی دندان که در حال استفاده از پروتز متحرک هستند می توان با قرار دادن دو پایه ایمپلنت در فک آنها همان پروتز را با کمترین هزینه کاملأ محکم و باثبات کرد .

دکتر علیرضا فیروزه [ جراح - دندانپزشک ]

چگونه مي توان ايمپلنت كاشت؟

كاشت ايمپلنت با توجه به اينكه يك درمان كاملاًتخصصي است نياز به طور يكسري مراحل مشخص دارد كه هر اهميت خاص خود را دارد .

1-  معاينه ، تشخيص وطرح درمان دراين مرحله سلامت عمومي وشرايط دهان به طور اختصاصي موردمعاينه قرار مي گيرد. براي تكميل طرح درمان نياز به تهيه راديوگرافيهايي است كه دندانپزشك شما تشخيص مي دهددارد. پس از اين مرحله مشخص مي شود كه چه تعداد ايمپلنت وبه چه اندازه ودر چه نواحي براي درمان شما نياز است .

2-  كاشت ايمپلنت در استخوان فك شما به زمان كوتاهي نياز دارد وبا راحتي كامل انجام مي گيرد وهيچگونه عوارضي ندارد . دراين مرحله ايمپلنت در داخل استخوان فك قرار داده مي شود . بعد از قرار دادن ايمپلنت بايد اجازه داده شود تا ايمپلنت به استخوان متصل (فك جوش ) شود ، در اين مدت به شما پروتز موقت داده مي شود .

3-  قرار دادن پروتز برروي ايمپلنت : دراين مرحله از دندان شما در حاليكه ايمپلنت ها در داخل فكتان قراردارند . قالبي تهيه مي گردد واز روي آن براي ايمپلنتها پروتز تهيه مي شود بسته به اينكه نوع بي دنداني شما كامل يا تك دندان باشد پروتز كامل يا ثابت تهيه مي گردد . وتوسط دندانپزشك در محل خود قرار داده مي شود . حال شما صاحب دندانهاي جديدي هستيد .

4- مراجعات بعدي ورعايت بهداشت آخرين مرحله در اين روند درماني ، مراجعات بعدي براي انجام مراقبتهاي لازم از دندان جديد شما ست. شما بايد درست مثل يك دندان طبيعي از دندان جديد مراقبت كنيد رعايت مناسب بهداشت وتميز كردن دندانها در موفقيت درمان شما اهميت زيادي دارد زيرا عمرايمپلنت هاي داخل دهان شما مانند دندانهاي طبيعي بستگي به ميزان مراقبت ورعايت بهداشت دارد . از اينجا به بعد مسؤليت نگهداري ايمپلنت با شماست . البته دندانپزشك شما چگونگي آنرا به شما آموزش مي دهد .

دکتر علیرضا فیروزه [ جراح - دندانپزشک ]

 
درمان ایمپلنت را می توان به 4 مرحله تقسیم کرد: برنامه ریزی درمان، جایگذاری ایمپلنت، جایگذاری روکش و نگهداری و مراقبت ای بهداشتی، دندانپزشک بعد از مشاهده عکس رادیوگرافی شما، قالب دهانتان را می گیرد تا جای هر یک از ایمپلنتها را مشخص کند. گاهی لازم است بافت لثه یا استخوان جهت جایگذاری آماده شود.

سپس ایمپلنت در استخوان کار گذاشته می شود و باید به آن زمان داد تا با استخوان یکی گردد و آنگاه روکش را بر روی آن قرار می دهند. روکش نهایی معمولاً 4-3 ماه بعد از کار گذاشتن ایمپلنت نصب میشود. البته در بعضی مواقع در شرایط خاص می توان در موقع کاشت ایمپلنت بلافاصله همان روز با نظر دندانپزشک می توان یک روکش موقت کار گذاشت.

مهمترین نقش شما شامل رعایت بهداشت است که در نتیجه کار بسیار موثر است. بهداشت دهان و دندان در دوره کار گذاری ایمپلنت بسیار مهم می باشد. مراقبت صحیح و توصیه های دندانپزشک بعد از درمان در رابطه با نحوه استفاده از مسواک و نخ دندان در ناحیه ایمپلنت می توانند رضایت شما را از تصمیم خود بصورت مادام العمر فراهم نباید کرد که پس از کاشت ایمپلنت باید بصورت مرتب جهت چکاب مراجعه نمائید تا در صورت بروز مشکل از آن جلوگیری بعمل آید.

هزینه درمان ایمپلنت
هزینه درمان ایمپلنت بسته به درمان به طرح درمان و محلی که درمان انجام می گیرد متغیر است.
هر چند هزینه اولیه ایمپلنت نسبت به درمانهای سنتی بالاتر است ولی بررسی ها نشان داده اند که این هزینه در دراز مدت به نفخ بیمار می باشد و از مخارج آتی جلوگیری می نماید و با در نظر گرفتن اینکه استفاده از ایمپلنت از تحلیل توده استخوانی در فکها جلوگیری می نماید و در نتیجه فرم صورت شما بطور طبیعی حفظ خواهد شد، مطمئناً این هزینه در قبال آنچه بدست می آورید اندک است.

دکتر بیژن موحدیان [ جراح فک و صورت ]


آيا مي دانيد كه با ايمپلنت ديگر نبايد نگران دندانهاي از دست رفته خود باشيد ؟
ايمپلنت دنداني،يك پيچ از جنس تيتانيوم است كه به عنوان ريشه دندان توسط يك متخصص درون فك شما قرار داده ميشود ازنظر زيبايي نيزايمپلنت هماننددندانهاي طبيعي شما خواهد بود بنابراين با ارزيابي دقيق نسبت به اندازه وسايز ايمپلنت پيش از عمل كه توسط دندانپزشكان صورت مي گيرد ونيز با همكاري شما و رعايت بهداشت كه بعد از عمل بايد صورت گيرد ،ايمپلنت سالها جوابگوي نيازهاي جويدن ،صحبت كردن وزيبايي شما خواهد بود بطوريكه بعد از فراهم كردن مقدمات كار ،دندانپزشك با دستگاههاي مدرن وابزار كاملاًاستريل ايمپلنت را درون استخوان فك قرار مي دهدبعد از مدتي كه سطح تيتانيوم ايمپلنت با استخوان مجاورش پيوند محكمي برقرار كرد قطعه مربوط به تاج را روي ايمپلنت قرار مي دهند دندان مصنوعي يا پروتز نهايي كه مي تواند ثابت يا متحرك باشد بعداًروي اين قسمت كار گذاشته مي شود كه بنابراين ظاهر دندانهاي ايمپلنت شده با دندان هاي طبيعي هيچ تفاوتي نخواهد داشت وموقع غذا خوردن مانند يك دندان طبيعي عمل مي كند
ايمپلنت دنداني چيست ؟
ايمپلنت بهترين جايگزيني براي دندانهاي ازدست رفته شما مي باشد ايمپلنت دنداني جزءاصلي ساخته شده است.
1- فيكسچر 2- اباتمنت
به جاي دنداني كه از دست داده ايد ابتدا فيكسچر در داخل استخوان فك شما كار گذاشته مي شود وسپس برروي آن اباتمنت همراه با روكش ساخته شده قرار مي گيرد در اين طرح درمان شما از مزاياي زيادي برخوردار مي شويد از قبيل:

  • ديگر نيازي به خارج كردن پروتز از دهان خود نداريد.
  • دردرمان ايمپلنت مانند ديگر درمان ها نياز به تراشيدن دندان هاي مجاور سالم نيست .
  • ظاهر دندان ايمپلنت بسيار شبيه دندان طبيعي بوده وبا دندان طبيعي تفاوت ظاهري ندارد.
  • در هنگام صحبت كردن وغذا خوردن احساس بسيار راحت وخوبي خواهيد داشت .
  • از تحليل استخوان وپيري زودرس در صورت جلوگيري مي كند .
  • هيچگونه فشار اضافي به لثه وارد نمي كند.

ايمپلنت ها چگونه عمل مي كنند ؟
در هر ايمپلنت فيكسچر به عنوان ريشه دندان واباتمنت وروكش پروتز به عنوان تاج دندان استفاده ميشود وبراي دندانها ي مصنوعي كه لق هستند از ايمپلنت به عنوان روشي براي اتصال وگير مناسب پروتز يا دندان مصنوعي فرد استفاده مي شود.
بطور كلي درافراد زير ايمپلنت توصيه نمي شود:
شرايط عمومي فرد اجازه جراحي را ندهد.
در صورتيكه فرد بيماري قند كنترل نشده داشته باشد.
افراديكه دخانيان به مقدار زياد مصرف مي كنند.
كاشت ايمپلنت به چه صورت است ؟
كاشت ايمپلنت در استخوان فك شما در مدت زمان كوتاهي وبا راحتي كامل انجام مي گيرد وهيچگونه عوارضي ندارد . دراين مرحله بايد به ايمپلنت اجازه داده شود تا به استخوان فك متصل شود
قرار دادن پروتز براي ايمپلنت به چه صو.رت است ؟
در اين مرحله از دهان شما در حالي كه ايمپلنت ها در داخل استخوان فك تان قرار دارند قالبي تهيه مي گردد وازروي آن پروتز ساخته مي شود وپس از انجام مراحل لابراتوري پروتز آماده توسط دندانپزشك ويا متخصص پروتز برروي ايمپلنت نصب مي گردد
مراحل انجام ايمپلنت چقدر به طول مي انجامد ؟
بطور متوسط زمان ترميم بافتي وتشكيل استخوان حدود 2تا3ماه است كه مي توان پس از اين مدت مراحل ساخت پروتز تاج دندان را آغازكرد در افرادي كه الستخوان فك از نظر كيفي وكمي شرايط خوبي داشته باشد اين زمان كاهش خواهد يافت .
چگونه بايد از ايمپلنت مراقبت كرد ؟
عدم رعايت بهداشت دهان ودندان دليل عمده اي براي از دست رفتن ايمپلنت به شمار مي رود شما بايد درست مثل يك دندان طبيعي از دندان جديد مراقبت كنيد استفاده از نخ دندان ،دهان شويه ومسواك حداقل دوبار در روز از اهميت زيادي برخوردار است
بدين ترتيب با وويزيتهاي دوره اي مداوم توسط دندانپزشك شما صاحب دنداني شده ايد كه به لثه ويا دندانهاي مجاور آسيبي وارد نكرده است
ميزان موفقيت ايمپلنت چقدر است ؟
در صدموفقيت انجام ايمپلنت به عوامل مختلفي بستگي دارد كه در بيماران مختلف متفاوت است حتي اين مسئله در مورد فك بالاوپايين تفاوت دارد به طور متوسط ميزان موفقيت ايمپلنت هاي دنداني 98-95در صد گزارش شده است
لطفاً درصورت نياز به هرگونه مشاوره علمي وطرح درمان با شماره 6265314-0311 (دكتر فيروزه) تماس بگيريد.


منبع :پارس دکتر
کلیه حقوق این سایت متعق به نمایندگی 2057 بیمه میهن می باشد . استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است
Persian restaurant Geneva
royaloriental.ch